W McCain od zawsze dbaliśmy o środowisko naturalne. Jednak teraz bardziej niż kiedykolwiek zdajemy sobie sprawę z potrzeby zintensyfikowania naszych wysiłków.

“Stale się rozwijamy, jednocześnie zmniejszamy nasz wpływ na środowisko i opracowujemy nowe modele zrównoważonego rozwoju. Dlatego postawiliśmy przed sobą wyzwanie, by zrealizować ambitny cel ograniczenia emisji CO2 o 50% do 2030 roku.”

 


MAŁE KROKI DO DUŻEJ ZMIANY OPAKOWANIA 100% Z RECYKLINGU

Na drodze do osiągnięcia globalnego celu, zrobiliśmy kolejny krok, zmieniając opakowania kartonowe – teraz nie tylko nadają się one w 100% do recyklingu, ale są również wykonane z materiału pochodzącego w 100% z recyklingu!


KLUCZOWE INFORMACJE:
    • Wprowadzenie tej zmiany ograniczy wykorzystanie środków chemicznych, takich jak na przykład wybielacz, które są konieczne do produkcji białego kartonu. W przypadku brązowego kartonu nie stosuje się żadnych substancji chemicznych.
    • Proces wymiany kartonów rozpocznie się w lutym 2021 r.  Będzie wprowadzany sukcesywnie dla wszystkich naszych produktów gastronomicznych.
    • Niektóre zamówienia klientów będą zawierały zarówno białe, jak i brązowe kartony, gdyż proces wymiany będzie miał charakter ciągły. Konfiguracje palet nie ulegną zmianie.
    • Zmiana na nowe brązowe kartony nie będzie miała wpływu na kody produktów, kody EAN, rozmiar i konfigurację kartonów na palecie, przechowywanie, termin przydatności do spożycia czy proces zamawiania. Nie będzie zmian w zakresie klejenia kartonów i ich wytrzymałości.
    • Zmiana nie wpłynie negatywnie na produkcję ani dostawę produktów. Proces wymiany będzie miał charakter ciągły – brązowe kartony wejdą do produkcji w miarę wyczerpywania się białych kartonów.


Razem dążymy do wprowadzania długotrwałych zmian, które przyniosą korzyści dla środowiska i społeczności